4 zabiegi, które obudzą w Tobie wiosnę

2017-03-31 |

zabiegi na wiosnę

Wiosna rozpoczęła się na dobre. Dni są coraz dłuższe, a wyższe temperatury za oknem pobudziły pąki drzew do rozwijania się. Z każdym dniem jest bardziej zielono. A czy Ty czujesz, że wiosna naprawdę obudziła się w Tobie? Zobacz jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonać o tej porze roku.

1) Manicure + pedicure

Wygląd dłoni i stóp ma fundamentalne znaczenie dla naszego samopoczucia. Dobrze wykonany manicure i pedicure to także wspaniały antydepresant. Z odprężeniem podczas manicure i pedicure w salonie może się tylko równać relaksacyjny masaż. Pisaliśmy już o manicure japońskim – i ten rodzaj manicure polecamy Ci na wiosnę. Oczywiście także pedicure można wykonać tą techniką.

2) Peeling kwasowy

Na poziom satysfakcji z wyglądu największy wpływ ma to, jak prezentuje się nasza twarz. Najodpowiedniejszy czas na najbardziej inwazyjne zabiegi złuszczające był jesienią i zimą. Wiosna to dobra pora na peeling kwasowy, zwany peelingiem kwasami i peelingiem chemicznym.

Polega on na delikatnym usunięciu martwego naskórka. Dzięki umiejętnemu nałożeniu preparatu kwasowego, wiązania pomiędzy komórkami naskórka zostają rozluźnione. To powoduje, że łatwo usunąć jego nieaktywną, martwą warstwę – razem z zanieczyszczeniami i zawartością porów. W ten sposób następuje odświeżające, bardzo intensywne oczyszczenie skóry. Swoiste 'wiosenne porządki'. :)

Jest wiele rodzajów kwasów – każdy ma unikalne właściwości.Dobra kosmetyczka dobierze naturalny peeling kwasowy precyzyjnie do potrzeb Twojej skóry.

3) Endermologia

Wiosną wraca nam zwykle zainteresowanie wyszczuplaniem... Trudno o bardziej godną polecenia metodę, niż endermologia. Jej skuteczność nie budzi wątpliwości, a efekty to nie tylko wyszczuplenie, ale także wygładzenie skóry. Skuteczność endermologii przeciwko cellulitowi także została potwierdzona.

Dlatego warto zainwestować w specjalny strój i wykupić pakiet zabiegów endermologii w salonie (strój kupuje się raz, podczas kolejnych zabiegów używasz go ponownie).

4) Kwas hialuronowy lub botoks

Wiosna to dobra pora na dokonanie kilku korekt w wyglądzie. Jeżeli widoczność niektórych zmarszczek spędza Ci sen z powiek, dokonaj korekty teraz, zanim nadejdą upały i czas urlopów.

Pamiętaj o różnicach pomiędzy kwasem hialuronowym i botoksem. Podstawowa jest taka, że kwas hialuronowy jest przeznaczony do wypełniania głębokich zmarszczek oraz wykonywania korekty nosa i ust. Z kolei botoksu używamy do usuwania zmarszczek mimicznych.

Znajdź dobrą kosmetyczkę w Twoim mieście, sprawdź opinie, zarezerwuj wizytę i poczuj się wiosennie!