Zabiegi kosmetyczne na lato

2010-08-24 |

Latem, gdy robi się ciepło, odsłaniamy więcej ciała niż zazwyczaj. Przedtem jednak powinniśmy pomyśleć o kilku zabiegach. Przede wszystkim peeling całego ciała, który powinien być podstawą wykonywaną przed większością zabiegów.

Usunie on martwy naskórek, poprawi krążenie i przygotuje skórę na działanie innych kosmetyków. Do wyboru mamy całą gamę peelingów – chemiczne, mechaniczne, owocowe itd. Nie wolno zapominać o plecach – ta część ciała jest zazwyczaj traktowana przez nas po macoszemu, głównie dlatego, że trudno wykonać na nich jakiś zabieg samemu. W ciepłe dni odsłaniamy plecy w wyciętych sukienkach i bluzkach, dlatego warto udać na zabieg tej części ciała do gabinetu kosmetycznego.

Kiedy już oczyściliśmy cerę, należy ją nawilżyć. Możemy skusić się na zabieg w salonie, połączony np. z masażem lub zadbać o nawilżenie w domowym zaciszu. Można również pokusić się o sztuczną, zdrową opaleniznę, zanim wyjdziemy na plażę. Samoopalacz możemy nałożyć w domu (z zachowaniem odpowiednich zasad) lub wybrać np. opalanie natryskowe u kosmetyczki.

Kolejna sprawa to stopy i dłonie. O ile manicure jest zabiegiem całorocznym, to nasze stopy są nierzadko mocno zaniedbane, zwłaszcza po zimie. Jeśli mamy zamiar założyć latem sandały czy japonki musimy odpowiednio zadbać o stopy. Salony oferują wiele rodzajów manicure, w zależności od potrzeb i gustu. Możemy wybrać zabieg podstawowy, polegający na usunięciu martwego naskórka, peelingu i nawilżeniu lub zażyczyć sobie także pomalowanie paznokci. Ilość kolorów jest nieprzebrana – od ekstrawaganckich odcieni po klasyczne, stonowane kolory lub manicure francuski. Salony oferują także wiele dodatkowych zabiegów, m. in. masaże, kąpiele relaksacyjne czy maseczki na stopy. Nawet jeśli lubisz klasykę, lato to czas, gdy można zaszaleć z kolorem. Lakier na paznokciach u rąk i nóg nie musi mieć tego samego odcienia.

W czasie lata nie zapominajmy o włosach. Wiatr, słona woda, słońce – to wszystko czynniki które wysuszają włosy latem. Na co dzień warto o tym pamiętać i stosować odżywki lub maski nawilżające. Można również używać specjalnych kosmetyków do włosów z filtrami słonecznymi. Innym niebezpieczeństwem jest płowienie koloru, na skutek długotrwałego wystawienia na działanie słońca. Dlatego latem warto wybrać się do fryzjera by odświeżyć kolor i skorzystać z zabiegów nawilżających.