Masaż tajski

2017-06-26 |

masaż tajski

Niektóre informacje o masażu tajskim są zadziwiające, jednak większość z nich to nie plotki. Masaż tajski wykonuje się w ubraniu, a w swej ojczyźnie nazywa się nuat phaen boran, czyli starożytny klasyczny masaż. Dowiedz się co jest niezwykłego w tej technice masażu oraz w czym może Ci on pomóc.

Jak wygląda tradycyjny masaż tajski?

Ubranie potrzebne do masażu tajskiego jest zwykle dostępne w salonie i nie trzeba mieć własnego. Jest to 2-częściowy kostium, złożony z luźnych spodni i koszulki, wykonanych z lekkiej bawełny.
 
Tradycyjny masaż tajski jest wykonywany nie tylko przy użyciu dłoni, ale także łokci, przedramion i stóp. Osoba masowana jest ustawiana w różnych pozycjach. Przebieg masażu to sekwencje przeróżnych technik uciskowych i rozciągających. Wyróżnia się ok. 80 podstawowych typów masażu tajskiego, z których najpopularniejszymi są masaż olejkowy, stemplami ziołowymi, refleksologia oraz oczywiście klasyczny masaż tajski całego ciała.
 
Czas trwania masażu tajskiego zalezy przede wszystkim od tego, czy wybieramy masaż całościowy, czy częściowy. Wykonanie wszystkich sekwencji klasycznego masażu tajskiego całego ciała powinno trwać powyżej 2 godzin, choć oczywiście wiele salonów proponuje krótsze warianty. Pełen masaż tajski w swojej najbardziej klasycznej formie obejmuje nawet takie obszary ciała, jak palce dłoni oraz stóp i uszy.
 
Efektami masażu tajskiego są głębokie odprężenie psychiczne i fizyczne, uwolnienie od napięcia mięśniowego, relaks. Masaż tajski jest z powodzeniem stosowany do uwalniania od bólu mięśni i stawów, wspomagająco w psychoterapii, a także w walce z bezsennością.

Inne odmiany masażu tajskiego

Oprócz tradycyjnego, klasycznego masażu tajskiego, w wielu salonach otrzymasz do wyboru inne warianty, inspirowane tajskimi technikami. Szczególnie często spotyka się tajski masaż dla sportowców, tajski masaż wyszczuplający i masaże tajskie przeznaczone dla osób starszych.

Opinie

Zawsze przed wyborem miejsca na masaż tajski sprawdź opinie o salonie. Dowiedz się jakie kwalifikacje ma osoba wykonująca masaż. Ważne jest także to, czy w salonie panuje atmosfera sprzyjająca relaksowi i czy możesz liczyć na aromatyczną herbatę, oraz czy na miejscu zapewniany jest odpowiedni strój.

Cena

2-godzinny klasyczny masaż tajski kosztuje średnio w okolicach 200 zł. Krótsze warianty są zwykle tańsze.

Video