Wegańska kawa kuloodporna na odchudzanie. #bulletproofcoffee zamiast śniadania

2017-06-08 |

 

wegańska kawa kuloodporna

Sycące śniadanie to podstawa udanego dnia. Jednak jest inny sposób na energetycznego kopa i uczucie sytości od samego rana. Odchudzająca kawa kuloodporna to słynna bulletproof coffee. Poznaj przepis na wegańską kuloodporną kawę i dowiedz się dlaczego tak szybko zyskuje na popularności.

UWAGA: używaj kawy kuloodpornej z umiarem, zgodnie z zaleceniami. 

Przepis na kawę kuloodporną bulletproof coffee

Oryginalny przepis na kawę kuloodporną, propagowany przez Dave'a Aspbrey'a, zawiera trudno dostępne składniki, takie jak oczyszczone masło (ghee) oraz produkt o nazwie Brain Octane Oil (produkowany przez firmę Aspbrey'a). Ten przepis znajdziesz tutaj.

Zaprezentujemy Ci prostszy przepis na w pełni wegańską kuloodporną kawę, który przyniesie Ci podobne korzyści. 

Składniki:

  • filiżanka kawy z ekspresu ciśnieniowego
  • 1 łyżka stołowa nierafinowanego oleju kokosowego (15 g)
  • cynamon lub kardamon do smaku

Przygotowanie:

Zmiksuj kawę z olejem kokosowym i ulubioną przyprawą w blenderze. Jeżeli nie masz blendera, wymieszaj olej kokosowy z kawą przy pomocy łyżki.

Jak długo można stosować kawę kuloodporną?

Stosuj kawę kuloodporną zamiast śniadania przez tydzień. Po 4 tygodniach przerwy możesz ponownie zamienić śniadanie na kawę kuloodporną na okres tygodnia.

Korzyści ze stosowania kawy kuloodpornej

Największą korzyścią ze stosowania odchudzazjącej kawy kuloodpornej jest zmniejszenie liczby kalorii spożywanych w ciągu doby. Jeżeli do tej pory dieta 1000 kalorii wydwała Ci się niemożliwa do przeprowadzenia, z kuloodporną kawą uda Ci się zejsć do tej wartości. Szczególnie mocno ograniczysz dzięki niej spożycie węglowodanów, które są główną przyczyną nadwagi.

Wszystko dlatego, że śniadanie zastąpisz sycącą kawą kuloodporną. Po jej wypiciu od razu zyskasz mnóstwo energii do działania, a poprzez zawartość oleju kokosowego, uczucie sytości nie opuści Cię aż do następnego posiłku. Pozostałe posiłki oprócz śniadania jedz o normalnych porach.

Kolejną korzyścią ze stosowania kuloodpornej kawy jest dostarczanie organizmowi cennego kwasu kaprylowego. 1 łyżka stołowa nierafinowanego oleju kokosowego zawiera ok. 1,2-1,4 g tego składnika. Kwas kaprylowy ma szerokie działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Zapobiega infekcjom i ma ochronne działanie na układ pokarmowy.

Działania niepożądane

Przez pierwsze dni stosowania kawy kuloodpornej może Ci się przydarzyć biegunka. To nic niezwykłego, organizm z czasem przyzwyczai się.

Czy kawa na pusty żołądek nie podrażnia?

Kawa kuloodporna według naszego przepisu zawiera sporą dawkę dobroczynnych kwasów tłuszczowych w postaci 15 g oleju kokosowego. Dzięki nim kofeina z kawy wchłania się powoli i na długo pobudza Twoją naturalną witalność. Oprócz tego zawarte w oleju kokosowym kwasy tłuszczowe chronią ściany żołądka i jelit, dzięki czemu nie ryzykujesz podrażnień.

A co, jeśli nie cierpię smaku kawy?

Jeżeli nie lubisz kawy, zastąp ją w przepisie mocną zieloną herbatą. 

*Zdjęcie pochodzi z oficjalnego profilu Rikera Lyncha w serwisie Facebook.com