Depilacja woskiem: efekty, cennik, opinie

2017-06-07 |

depilacja woskiem

Czy trzeba się bać depilacji woskiem? Dlaczego ta technika usuwania zbędnego owłosienia wciąż jest tak popularna, skoro coraz popularniejsza jest depilacja laserowa? Dowiedz się czy warto wykonać depilację woskiem przed wakacjami, czy to boli, jakie są efekty, cennik i opinie.

Depilacja woskiem: w domu i w salonie

Jeżeli zależy Ci na jak najlepszych efektach i jak najmniejszym bólu, wykonaj depilację woskiem w sprawdzonym salonie w Twoim mieście. Depilację woskiem w domu przeprowadź okazjonalnie na takie partie, jak np. wąsik – przy użyciu dedykowanych do tego celu zestawów.

Dlaczego? Profesjonalnie przygotowana depilacja laserowa w wyspecjalizowanym salonie jest mniej bolesna i bardziej skuteczna. Odpowiednio przygotowany i nałożony wosk przykleja się jedynie do włosków, a nie do skóry. Z tego powodu depilacja woskiem w salonie nie tylko mniej boli, ale także skuteczniej pozbawi Cię zbędnego owłosienia. 

Nawet nie myśl o domowej depilacji woskiem miejsc intymnych. Taki zabieg wykonuj wyłącznie w wyspecjalizowanym salonie.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji woskiem? Opinie

Zgodnie z opiniami klientów i klientek, efekt depilacji woskiem to ok 3 tygodnie. Oczywiście szybkość odrastania włosków to kwestia indywidualna dla każdego, ale efekt 3-tygodniowy wskazuje większość osób, które poddały się zabiegowi.

Cennik depilacji woskiem

Normalna cena depilacji woskiem wynosi średnio od 20 zł za wąsik, 80 zł za całe nogi, do ponad 200 zł za depilację całego ciała. Warto zaznaczyć, że są to ceny dla pań. Depilacja woskiem mężczyzn jest zwykle odrobinę droższa. Nie każdy salon wykonuje depilację miejsc intymnych dla mężczyzn. Warto sprawdzić to przed odwiedzeniem salonu.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz bardzo niską odporność na ból, nie decyduj się na depilację woskiem. W profesjonalnym salonie ów ból jest krótkotrwały, tylko w momencie zrywania wosku, ale dla niektórych osób może to być po prostu zbyt duży stres. 

Z depilacji woskiem powinny zrezygnowac także osoby borykające się z żylakami i skłonnością do pekania naczynek.

Zalecenia po zabiegu depilacji woskiem

Obowiązkowo po depilacji woskiem należy użyć kojącego balsamu. Najlepiej nałożyć go od razu, jeszcze w salonie. Naturalne składniki, takie jak masło shea czy masło kakaowe dodatkowo nadadzą skórze gładkości i blasku.