Liposukcja ultradźwiękowa

2017-05-19 |

liposukcja ultradźwiękowa

Przedstawiana jako liposukcja bez skalpela, liposukcja ultradźwiękowa to nic innego, jak zabieg tzw. falą ultradźwiękową. Skuteczność tej metody sprawiła, że w krajach skandynawskich jest refundowana jako zabieg medyczny. Jak wygląda przebieg? Jakie są efekty, opinie i cena? Dowiedz się tego z artykułu.

Jak wygląda zabieg

Fala ultradźwiękowa jest generowana przez specjalistyczne urządzenie i przekazywana do tkanek za pomocą odpowiednio dobranych głowić. Zabieg polega na przykładaniu głowic w wybrane miejsca.

Zasadniczo wyróżniamy 2 rodzaje głowic: 

  • głowicę skupiającą, która ma za zadanie skupiać działanie zabiegu ultradźwiękami w jednym obszarze,
  • głowicę z silikonowymi wypustkami, stosowaną do zwalczania cellulitu.

Zabieg trwa od 15 minut do 1 godziny i zaleca się powtarzanie go w odstępach tygodniowych. 

Efekty

Komórki tłuszczowe pod wpływem działania fali kawitacyjnej uwalniają lipidy do przestrzeni międzykomórkowej. W ten sam sposób zmniejszają swoją objętość.  W efekcie uszkodzenia ścian komórek tłuszczowych część z nich obumiera całkowicie i jest usuwana wraz z uwolnionymi lipidami z organizmu. 

Warto zaznaczyć, że zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest zupełnie bezinwazyjny i bezbolesny. Fala ultradźwiękowa jest tak dobrana, że narusza jedynie komórki tłuszczowe. Otaczające je inne komórki i tkanki pozostają nienaruszone.

Efektami zabiegu liposukcji ultradźwiękowej bez skalpela są:

  • zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej,
  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
  • ujędrnienie skóry.

Dla wzmocnienia efektu warto łączyć liposukcję ultradźwiękową z innymi zabiegami odchudzającymi.

Opinie

Osoby spodziewające się efektów w postaci utraty 5-8 cm po serii kilku zabiegów będą zadowolone. Należy jednak zaznaczyć, że dla zmaksymalizowania efektów zalecane jest picie minimum 2 litrów wody dziennie oraz stosowanie diety wspomagającej odchudzanie. Jednak nawet przy złym odżywianiu i braku stosowania się do zaleceń, efekty liposukcji ultradźwiękowej będą, lecz mniejsze.

Negatywne opinie zdarzają się, lecz po ich treści można wywnioskować, że wynikają zwykle z nierealistycznych oczekiwań. Tym niemniej korzystaj wyłącznie z renomowanych salonów.

Cena

W zależności od wielkości obszaru, na który wykonywany zabieg, jego cena wynosi od 100 zł do 300 zł za 1 zabieg/1 obszar. Zalecane minimum to 5 zabiegów w odstępach tygodniowych. Wykupując cały pakiet od razu można zwykle wynegocjować znaczne obniżenie ceny. Zdarzają się również promocyjne oferty na portalach zniżkowych.

Przed ustaleniem planu zabiegów dobrą praktyką salonów jest konsultacja kosmetologiczna. Może się zdarzyć, że jest ona dodatkowo płatna, choć zwykle jest wliczona w cenę samych zabiegów.