Najczęściej wybierane zabiegi kosmetyczne

2010-07-06 |

Oczyszczanie twarzy

Kiedyś jedynym rodzajem oczyszczania twarzy było tzw. oczyszczanie mechaniczne. Obecnie mamy do wyboru najróżniejsze rodzaje peelingów, złuszczanie kwasami owocowymi, mikrodermabrazję lub oczyszczanie chemiczne. Ten zabieg większość klientek woli wykonać u profesjonalisty mimo, że istnieją już produkty do domowych zabiegów. Kosmetyczka lepiej dobierze rodzaj zabiegu odpowiedni dla naszych potrzeb i problemów.

Manicure i pedicure.

Zabiegi na dłonie i stopy są przeprowadzone szybciej i dokładniej w gabinecie niż w warunkach domowych. Nie każda kobieta lubi niekiedy dość brudzący proces operowania lakierem do paznokci, zwłaszcza, gdy trzeba nanieść poprawki.

Depilacja

Mimo, że depilacja w domowym zaciszu nie jest problemem – do wyboru mamy całą gamę produktów – depilacja u kosmetyczki jest częstym wyborem. Do wyboru mamy depilację woskiem, pastą cukrową, nitką lub trawałe usuwanie włosów laserem. Ciągle najczęściej wybieranym sposobem jest wosk. Pasta cukrowa i nitka są ciągle zbyt egzotyczne, a zabieg laserowy jest drogi, a więc niedostępny dla każdego.

Masaż

Najbardziej relaksujący zabieg, choć może mieć również właściwości lecznicze. Obecnie każdy może wybrać rodzaj, miejsce i czas zabiegu niemal bez ograniczeń. Popularne są zwłaszcza tzw. miejskie spa, gdzie na masaż (i nie tylko) można umówić sie nawet w czasie przerwy na obiad w pracy.

Zabiegi na brwi

Regulacja brwi u kosmetyczki jest rozwiązaniem wybieranym przez wszystkie panie, które nie czują się pewnie w tej wymagającej precyzji kwestii. Większość kobiet woli, gdy brwi poskromi kosmetyczka, gdyż w tym wypadku kilka źle wyrwanych włosów może oszpecić, aż do momentu, gdy brwi odrosną.